Miks on passiivsed kandidaadid 2025. aasta värbamisstrateegiate keskmes?

Published on 12 February 2025 at 14:09

Paneme oma start-eegia strateegiaks paika. Kes nad on ja kuidas neile läheneda?

 

Üks oluline põhjus, miks passiivsed kandidaadid on muutunud 2025. aasta värbamise trendiks, on asjaolu, et aktiivsed kandidaadid, kes ise tööotsingutel on, kipuvad kandideerima mitmesse kohta korraga. See tähendab, et nad ei pruugi olla täielikult pühendunud sellele ühele pakkumisele, mille nad on saanud, kuna neil on sageli mitu võimalust kandideerimiskarusselil käimas. Ettevõtete jaoks tähendab see, et neil kulub palju aega ja ressursse, et läbi viia intervjuud, pakkuda konkureerivaid hüvesid ja tihti selgub, et nende finaalkandidaat otsustas valida teise tööpakkumise, mis oli sama hea või parem.

Passiivsed kandidaadid aga ei ole hõivatud erinevate tööotsingutega. Nad ei ole hõivatud sama intensiivsete värbamisprotsessidega, nagu aktiivsed kandidaadid. See tähendab, et tänased tööolijad on tihti oma valikutes ettevaatlikumad ja kaaluvad põhjalikult, kas uus võimalus on tõesti väärt kõiki neid muudatusi ja töökoha vahetust. See teeb nad sihtotsides kindlamaks potentsiaalseks uueks töökaaslasteks, kuna nad ei astu oma samme kiiresti ega tugine ainult pakkumise tingimustel.

 


Kuidas tuvastada ja sihtida passiivseid kandidaate?

Passiivsete kandidaatide leidmiseks on oluline proaktiivne ja strateegiline lähenemine. Tavaliselt jõuan värbamisagentuuris nendeni läbi oma eksklusiivsete kontaktivõttude ehk tehes sihtotsingut, mitte ainult avatud tööpakkumiste reklaamimise kaudu. Mõned näited:

 

  1. Sotsiaalmeedia ja LinkedIn – LinkedIn on ideaalne koht passiivsete kandidaatide leidmiseks. Kasutades erinevaid filtreid ja otsingumootoreid, saab sihtida inimesi, kes on oma karjääris juba rahul, kuid on potentsiaalselt avatud uutele väljakutsetele. Oluline on luua esmakontakt või mitu ja pakkuda väärtust, mitte kohe tööpakkumist.
  2. Kogukonnad ja valdkonnaspetsiifilised üritused – Valdkonnaspetsiifilistel üritustel osalemine, võimaldab kohtuda ja leida inimesi, kes on oma eriala kogemustega ja potentsiaalselt valmis uueks sammuks.
  3. Personaliseeritud lähenemine – Passiivseid kandidaate ei püüa töökuulutuse ülesriputamisega. Selle asemel tuleks neile otse eksklusiivselt läheneda ja pakkuda midagi, milles neil võib täna puudus olla, aga me veel ei tea ja ei pruugi nemad ka ise teada. Personaliseeritud kontaktivõtt annab neile võimaluse kaaluda/võrrelda tänaseid tegemisi ja tingimusi pakutavaga.

 


Kuidas ettevõtted saavad passiivsete kandidaatide sihtotsimisest kasu saada?

Kuna passiivsed kandidaadid ei ole sageli tööotsingutel, on nad vähem avatud teiste tööandjate pakkumistele samaaegselt. Seetõttu on tõenäolisem, et kui sa suudad leida sobiva kandidaadi, kes on avatud muutusele, jääb ta ettevõtte juurde kauemaks ja toob rohkem väärtust. Samuti võivad nad tuua ettevõttesse uusi ideid ja värsket perspektiivi, kuna nad on valmis oma senist karjääri vaikselt arendama.

Kõige tähtsam on mitte oodata, et passiivsed kandidaadid ise välja astuvad. Ettevõtted, kes teavad, kuidas neid õigesti sihtida ja neile pakkuda midagi rohkemat kui lihtsalt ametikoht, on need, kes saavad endale kindlustada talentide täiendamise strateegiliseks eeliseks.

2025. aasta värbamistrendide seas on passiivsed kandidaadid üks kõige väärtuslikumaid ressurse, mida ettevõtted saavad ära kasutada. Passiivsete kandidaatide sihtimine nõuab nutikat ja strateegilist lähenemist, kuid see tasub end ära, kui eesmärgiks on leida tõeliselt pühendunud ja väärtuslik tööjõud.

Nii et kui soovid oma ettevõttes talentide värbamist järgmisele tasemele viia, on aeg hakata sihtima neid, kes ei otsi ise aktiivselt uut töökohta, kuid võivad olla avatud uutele väljakutsetele. Värbamisagentuur Agent Triin aitab teid rõõmuga passiivsete kandidaatide leidmises (sihtotsingus) ja kõnetamises.

 

Kirjuta: info@agenttriin.com

Helista ja uuri lisaks: juhtiv värbamispartner Triin - +372 5666 5357

Kirjuta otse siin Linkedinis või Facebookis https://www.facebook.com/agenttriin


Add comment

Comments

There are no comments yet.