Oma CV-d koostades mõnes CV-portaalis mõtle läbi pealkiri ja viimane ametikoha nimetus

Published on 19 March 2025 at 19:16

NIPP ja nõuanne neile, kes oma CV on koostanud otse mõnes meie Eesti CV-portaalis. CV-d mõnes CV-portaalis otse koostades jõuad ühel hetkel väljani, kus tuleb kirjutada oma CV pealkiri. ✔️

 

Panin artiklisse kirja, kuidas tööotsijana saad end ise tööpakkujatele nähtavaks teha ning mida on mõistlik ✅ ja leidlik oma CV pealkirja kirjutada ja mida mitte ❌ . Loe juurde:

 

Edasine ei ole otseselt sulle, kui oled varem oma CV valmis teinud mõnes programmis/Wordis ja seejärel kuhugi CV-andmebaasi üles laadinud. Aga võid end kurssi viia ikka. Palju meil neid kohalikke konkureerivaid CV-portaale ei ole, seega asume asja kallale.

 

CV-d mõnes CV-portaalis otse koostades jõuad ühel hetkel väljani, kus tuleb kirjutada oma CV pealkiri.

Võid sinna kirjutada nt ”Sõbralik kassapidaja” / ”Curriculum Vitae”/ ”Töökas mees”/ „Mulle meeldivad hobused“ – kuid värbamisjuhina ma ei soovita sulle seda. Eriti kui sa soovid saada tööpakkumisi/kandideerid ise ehk oled aktiivne kandideerija. Aga ka siis ei soovita, kui sa aktiivselt ei kandideeri ehk oled CV-portaalis passiivne kandidaat oma cv-ga.

 

Miks? Värbajana/tööpakkujana me ei otsi CV-portaalist CV-sid lapates märksõnu ”kassapidaja” ”sõbralik” ”töökas mees”.

Toome selge näite: värbamisjuhina otsin oma kliendile ehituse projektijuhti. Tahaks seda ametikohta kohe kõikidele sobivatele ehituse projektijuhtidele pakkuda. Ma ei saa!

Saan tööandjana/värbamisjuhina sisestada 1 märksõna korraga CV-de otsinguribale, milleks on antud otsimise puhul kõige pädevam otsisõna ”projektijuht”. Valdkonnaks valin loetelust ”Ehitus/kinnisvara”, et jõuda lähemale.

 

Seepeale kuvatakse mulle 1000 CV-d. Näen, et keegi on valinud endale CV pealkirjaks: „Kogemustega turvatöötaja“.

Kas teadsite, et teie CV kuvatakse otsijale 2 reaga. Esimene rida on CV pealkiri, teine rida pealkirja all on teie viimase ametikoha nimetus, mis tuleb kuvamisele automaatselt kaasa.

Antud näitel „Kogemusega turvatöötaja“ viimane amtikoht (ehk teine/viimane rida) on „treener“.

Mina otsin projektijuhti. Ilmselt ma antud CV-d ei ava. Ilmselt kusagilt CV-st käib märksõna ”projektijuht”/ehituskogemus läbi, et otsingumootor selle mulle ette söötis, aga kuna CV-portaalid võimaldavad tööandjale/värbajale päevas vaid loetud CV-de avamist, siis ma ei hakka riskima, et vaatamist kulutada turvatöötajale, kes viimati oli treener, aga võibolla enne seda aastaid ehituse projektijuht. Aga võibolla mitte?

 

Järgmisena jääb silma CV pealkiri „Rahvusvahelise kogemusega projektijuht“ ning viimane töökogemus projektijuht. Super. Paljutõotav ja kindlasti avan CV ja uurin ametikohale sobivust lähemalt.

 

Mis ma tahan öelda ja millele ei osata mõelda:

Kui loote enda CV ja soovite silma paista tööpakkujatele, siis mõelge 2 sammu ette, missuguse 2 reaga hakkab teie CV väljapaistma otsijale? Mis teie sõnum ehk pealkiri on kohe päises?

Soovitan - loetlege enda CV pealkirjas märksõnu, mis kajastavad teie kogemust ja tänase töösuuna huvi – näiteks ” Ehituse projektijuht; objektijuht, eelarvestaja” - sest sa oled huvitatud nende tööpakkumiste saamisest. Ma ei oska värbajana sulle eelarvestaja töövõimalust pakkuda, kui sinu CV pealkiri on „Äge mees“. Kirjuta semikooloniga eraldades niipalju sobivaid järgmisi soovitud ametikohti, kui sulle pähe tuleb ja see täidetav lünk võimaldab.

 

Ehk siis - need märksõnad, kuhu ametisse tahaksite täna liikuda, kirjutage juba enda CV pealkirja.  ”Mulle meeldivad hobused” pealkirjas ei ütle mulle tööandjana CV-sid otsides midagi. Tegelikult soovite raamatupidaja tööpakkumisi saada, aga tööpakkuja teie CV-d avama ei hakka.

 

Ja veel hea nipp edasijõudnutele -  Kuna CV kaherealisesse päisesse koos pealkirjagaga, mille märksõnade olulisusest sai eelnevalt kirjutatud, tuleb kaasa teisel real teie viimase töökoha nimetus, siis sättige see võimalusel samuti ühtivaks sellega, missugust töökohta jahite.

Ole tark ja kirjutagi CV-s oma viimaseima töökogemusena ”Treener, varasem kauaaegne projektijuht” (sest selle kuvab CV-sid lappavale tööandjale/värbajale kohe ära) VÕI megapromax edasijõudnute nipp - loo endale CV-s kunstlikult kuuajane/paaripäevane töökoht selle ametikoha nimetusega, kelleks sooviksid kandideerida.

Näide: Viimane töökoht: Ametinimetus: Projektijuht Tööandja: OÜ Unistuste uus töökoht / Eesti

03.2025 - 03.2029 (4 a.) Valdkond: Ehitus/Kinnisvara Tegevused: Projektijuhtimine, eelarvestamine jne, loetle kõik tegevused märksõnadega, millega sa ise otsiksid iseenda kogemust ja kompetentsi taga, kui sooviksid iseend tööotsijana üles leida.

Olge leidlikud, kuid olge ka teadlikud, kuidas teie CV koos sadade teiste CV-dega tegelikult kuvab otsijale otsingulehel ja mil moel saate end eesmärgile lähemale viia, kasutades õigeid märksõnu oma CV pealkirjas, viimase töökoha nimetusena ja ka CV sisus, aga see on juba eraldi teema 😊.

 

Küsi julgelt, kui saan abiks olla - värbamisagentuuri Agent Triin värbamisjuhina olen kogenud nii tööotsijate kui tööandjate vaatevinklist ja aitan meeleldi unistuste töötajat ja tööandjat omavahel kokku viia😉.


Add comment

Comments

There are no comments yet.